VIDEO Sergiu Bus a dat un gol fabulos in Coreea de Sud. Romanul a luat mingea de la mijlocul terenului si s-a dus cu ea pana in poarta

Duminica, 14 Martie 2021, ora 11:51
4744 citiri
Sergiu Bus. FOTO: captura Twitter

Sergiu Bus a plecat de la FCSB in aceasta iarna si s-a transferat in Coreea de Sud pentru suma de 300 000 de dolari.

La primul meci pentru noua sa echipa, Seognam, Bus a facut senzatie.

Introdus la pauza, fotbalistul roman a marcat un gol exceptional, care a adus victoria lui Seognam, 2-1, in deplasare la Suwon City.

Bus a luat mingea de la mijlocului terenului, a trecut de adversari si a marcat cu stangul, in minutul 88.

Cu aceasta victorie, Seongnam a ajuns pe locul 5 in prima liga din Coreea de Sud, la trei puncte in spatele liderului Ulsan.

La FCSB, Sergiu Bus a jucat 10 meciuri pentru care a inscris doar doua goluri.

VIDEO Gol fabulos marcat de un roman. Reusita sa l-ar face invidios chiar si pe Gica Hagi

"A intarziat cu painea la masa". Ce motive incredibile a invocat Gica Hagi la divort si cat a platit ca sa scape de sotie

Gigi Becali si Armata au dat-o la pace. Egal in Liga 3, intre Steaua si FCSB

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...