Mihai Stoica iese la atac după arbitrajul din meciul Rapid - FCSB: "A fost măcel"

Duminica, 23 Aprilie 2023, ora 23:05
3365 citiri
Intrarea lui Onea asupra lui Florinel Coman

FCSB a pierdut cu 1-0 meciul cu Rapid din Giulești și acuză dur arbitrajul lui Horațiu Feșnic.

Oaspeții consideră că Rapid a fost iertată de două cartonașe roșii în prima repriză, la intrările lui Onea asupra lui Florinel Coman, respectiv Grigore la Compagno.

Mihai Stoica a scris pe facebook:

"Nu mai vorbiți de fotbal, oameni buni!

Vorbiți de intrarea lui Onea la Coman. Vorbiți de intrarea lui Grigore la Compagno. Vorbiți de Feșnic și de celebrul arbitru VAR Vidican. Toată săptămâna am declarat public că singura temere pe care o am este că va fi tolerat jocul dur. Doar că ce a fost aici nu a fost un joc dur. A fost măcel.

Înțeleg că cel mai influent și valoros arbitru VAR român, Hațegan, a fost trimis să oficieze mâine un meci foarte important pentru fotbalul românesc, Al Nassr - Al Wehda. Dacă nu e adevărat, am fost dezinformat și îmi prezint scuze.

Poate am fi ratat nonstop și în 11 contra 9. Sau poate nu".

În minutul 4, Onea a intrat foarte dur la Florinel Coman, dar arbitrul a acordat doar galben după consultarea VAR.

FCSB a mai cerut un un cartonaș roșu la intrarea lui Grigore asupra lui Compagno, dar arbitrul a dat doar galben.

FCSB campioană: Mihai Stoica - Urmează poate cea mai frumoasă celebrare a unui titlu din istoria acestei competiţii
Mihai Stoica a declarat, după ce FCSB a câştigat titlul de campioană, că urmează “poate cea mai frumoasă celebrare a unui titlu” din istoria competiţiei. ”Urmează poate cea mai...
FCSB, campioană! Florinel Coman: "Am simțit că va fi seara noastră"
Florinel Coman a declarat, sâmbătă seară, după ce FCSB a câştigat titlul, că a a avut încredere în colegii săi şi a simţit că va fi seara lor. Coman nu a jucat în meciul cu...