Presa daneză, despre ”măcelul” de pe Arena Națională: ”A bătut ultimele cuie în sicriul lor”

Vineri, 14 Octombrie 2022, ora 12:12
2595 citiri
FCSB joacă în Conference League

Echipa FCSB a fost învinsă, joi seara, pe teren propriu, de formaţia daneză Silkeborg, scor 5-0, în grupa B a Conference League. Săptămâna trecută, în Danemarca, scorul a fost tot 5-0 pentru Silkeborg.

Silkeborg s-a impus şi la Bucureşti prin golurile marcate de Kusk (minutul 12), Klynge (minutul 16), Tengstedt (minutul 63) şi Jorgensen (minutele 68 şi 70).

Bucureştenii au un singur punct în grupa B din Conference League.

Presa daneză a jubilat după victoria lui Silkeborg, subliniind dezastrul care a pus stăpânire pe tabăra FCSB-ului.

”Sebastian Jorgensen a bătut ultimele cuie în sicriul celor de la FCSB când Silkeborg a câștigat din nou cu scorul de 5-0. Silkeborg a distrus-o a doua oară pe FCSB într-o săptămână, în Conference League, de această dată pe terenul lor”, au scris cei de la ni.dk.

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Gestul care a stârnit stupoare în Italia: antrenorul Fiorentinei a sărutat o jurnalistă după gol. Cei doi sunt căsătoriţi, dar nu unul cu celălalt
Tehnicianul echipei Fiorentina, Vincenzo Italiano, a sărutat o jurnalistă, joi seară, după ce formaţia italiană a înscris al doilea gol la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League....