Meci de infarct între FCSB și Chindia. Echipa din Târgoviște a condus cu 2-0 în inferioritate numerică

Duminica, 14 August 2022, ora 23:50
5076 citiri
FCSB a învins Chindia în Superliga

Echipa FCSB a reuşit să învingă formaţia Chindia Târgovişte cu scorul de 3-2, duminică seară, pe teren propriu, după un meci în care la pauză târgoviştenii conduceau cu 2-0. FCSB a marcat de trei ori în 11 minute. Meciul a contat pentru etapa a cincea a Superligii.

Chindia a avut un jucător eliminat încă din minutul 7, pe Neguţ, dar târgoviştenii au încheiat prima repriză cu un avantaj de două goluri. Popadiuc (min. 22) şi Damiel Popa (min. 28) înscriind pentru oaspeţi.

În minutul 48 Cordea a redus din diferenţă, înscriind din faţa porţii. Acelaşi Cordea a egalat în minutul 55 după o acţiune proprie, iar în minutul 59 Tamm a înscris cu o lovitură de cap, aducând pe FCSB în avantaj.

FCSB: Târnovanu - R. Boboc, Bouhenna (Dawa 68’), Tamm, Pantea - M. Dulca (Olaru 46’), V. Raţă (Edjouma 46’)- Cordea, Miculescu, Fl. Coman (I. Stoica 87’) - B. Rusu (Oct. Popescu 46’). Antrenor: Nicolae Dică

Chindia: Căbuz - Căpuşă (Atanase 67’), Celea, Boldor (Dima 77’), D. Dumitraşcu (Ioniţă 67’) - Neguţ, Passaglia, Vorobjovas, A. Şerban (Chamed 75’) - Popadiuc - D. Popa (Mihaiu 75’). Antrenor: Adrian Mihalcea

Cartonaşe galbene: Edjouma 78 / Popadiuc 66, Mihaiu 86, Vorobjovas 90+3

Cartonaş roşu: Nehuţ (Chindia) min. 7

Arbitru: Ionuţ Coza - Alexandru Cerei, Bogdan Gheorghe – Andrei Moroiţă

Arbitri VAR: Sebastian Colţescu - Mihaela Ţepuşă

Observator: Andrei Ioniţă

Ce-a făcut Irina Begu în primul meci după 7 luni de pauză
Irina Begu, locul 126 WTA şi favorită 4, s-a calificat, marţi, în optimile de finală ale turneului Megasaray Hotels Open din Antalya, de categorie WTA 125 şi dotat cu premii de 115.000 de...
Cum arată echipa probabilă a României pentru meciul contra Columbiei. Surprizele lui Edi Iordănescu
Meciul amical România - Columbia are loc, marţi, de la ora 21.30, pe arena echipei Atletico Madrid. Față de meciul cu Irlanda de Nord, terminat la egalitate, 1-1, Edi Iordănescu a decis să...