Gafă inexplicabilă la FCSB în meciul cu Anderlecht. Fanii n-au știut ce să creadă despre italianul Compagno

Vineri, 16 Septembrie 2022, ora 11:56
3876 citiri
Numele lui Compagno a fost scris greșit

Echipa FCSB a terminat cu un scor egal joi, 0-0, meciul de pe Arena Naţională disputat împotriva formaţiei belgiene Anderlecht, în etapa a doua a grupelor Conference League.

În minutul 30 al meciului de pe Arena Naţională, FCSB a cerut penalty la o fază în care portarul lui Anderlecht, Van Crombrugge, l-a ţinut pe Dawa, în careu. Arbitrul Gishamer nu a acordat nimic.

FCSB: Târnovanu - V. Creţu, Dawa, Tamm, Pantea (Radunovic 69) - Oaidă, Edjouma, Olaru (Haruţ 90) – Miculescu (Cordea 59), Rusu (Compagno 46), Oct. Popescu (I. Stoica 90). ANTRENOR: Nicolae Dică

ANDERLECHT: Van Crombrugge - Debast, Hoedt, Vertonghen - Murillo, Arnstad, Kana (Verschaeren 71), Ashimeru, Amuzu (Duranville 76) - Fabio Silva, Refaelov (Esposito 83). ANTRENOR: Felice Mazzu

Introdus în minutul 46, după pauză, italianul Compagno a for protagonistul unei gafe incexplicabile a FCSB-ului.

Astfel, pe tricoul de joc al atacantului era scris cu litere mari ”CAMPAGNO”, o eroare care i-a indus în eroare pe fani cu privire la numele jucătorului transferat recent de la Craiova lui Adrian Mititelu.

Gafa comisă de Sabalenka în fața spaniolilor de la Madrid. Ce-a vrut să spună și ce-a ieșit VIDEO
Jucătoarea belarusă de tenis Arina Sabalenka (2 WTA, favorită nr. 2) s-a calificat vineri în runda a treia a turneului WTA 1.000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 7.679.965 de euro, după...
Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...