FCSB, victorie norocoasă în primul meci oficial al anului, cu Hermannstadt

Duminica, 22 Ianuarie 2023, ora 23:01
3126 citiri
FCSB, victorie cu Hermannstadt

Echipa bucureşteană FCSB a învins duminică, în deplasare, formaţia sibiană FC Hermannstadt, scor 1-0, într-un meci din etapa a 22-a a Superligii.

Într-un meci care a început pe o ceaţă foarte deasă, Petrişor Petrescu a trimis balonul în bară, în minutul 53, însă cei care au marcat au fost oaspeţii, prin Billel Omrani. Acesta a înscris în minutul 75, din pasa lui Florinel Coman, aducând victoria bucureştenilor, una norocoasă în condițiile modului în care au evoluat cele două echipe.

La FCSB a debutat în meci oficial şi Deian Sorescu. FCSB se află pe poziţia a patra în clasament, cu 39 de puncte, la numai două puncte de podium.

HERMANNSTADT: Letica - Butean, Bejan, C. Ene, Opruţ - S. Balaure (Bărbuţ 65), Biceanu (Răuţă 76), Sota Mino (babic 83), Oroian (C. Popescu 76) – Buhăcianu (P. Petrescu 46), D. Paraschiv. ANTRENOR: Marius Măldărăşanu

FCSB: Târnovanu – Sorescu (Creţu 46), Dawa, Tamm, Radunovic - Olaru, Şut, Edjouma (Fl. Coman 58) – Miculescu (Omrani 68), Compagno (Cordea 46), Oct. Popescu (Oaidă 79). ANTRENOR: Mihai Pintilii

Cartonaşe galbene: D. Paraschiv 90+4 / Şut 60, Radunovic 73

Arbitri: Adrian Viorel Cojocaru - George Neacşu, Imre-Laszlo Bucsi – Ionuţ Coza

Arbitri VAR: George Găman - Alexandru Cerei

Observator: Augustus Constantin

Universitatea Craiova n-o lasă pe FCSB să se bucure de titlu. Cum s-a terminat meciul cu Sepsi
Echipa Universitatea Craiova a învins duminică, în deplasare, scor 3-1, formaţia Sepsi OSK, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. La debutul lui Costel Gâlcă pe...
Cum s-a încheiat derby-ul FCSB - Rapid, meci decisiv în lupta pentru titlu
Echipa FCSB a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia Rapid, în etapa a cincea din play-off-ul Superligii. Pe Arena Naţională, în faţa a peste...