Universitatea Craiova a reușit s-o învingă pe FCSB în deplasare. Cum s-a desfășurat partida

Duminica, 03 Aprilie 2022, ora 18:02
4131 citiri
FCSB. Foto: Facebook / FCSB

Universitatea Craiova învinge cu 2-0 pe FCSB pe Arena Națională.

Andrei Ivan și Ovidiu Bic au înscris golurile oltenilor.

Desfășurarea meciului:

FCSB - Universitatea Craiova 0-1

Minutul 1 - a început meciul

Minutul 9 - Edjouma deschide scorul pentru FCSB, dar golul este anulat pentru fault în atac.

Minutul 45- Andrei Ivan deschide scorul pentru Universitatea Craiova din penalty.

Minutul 45+2 - Pauză. Oltenii conduc cu 1-0 pe Arena Națională.

Minutul 46 - a început repriza a doua

Minutul 60 - ocazii mari pentru FCSB, dar scorul rămâne la fel. 1-0 pentru Universitatea Craiova.

Minutul 74- Ovidiu Bic marchează golul doi pentru Universitatea Craiova.

Oltenii conduc cu 2-0 pe FCSB.

Minutul 90+ 4 - Finalul meciului. Universitatea Craiova învinge cu 2-0 pe FCSB.

FCSB:

Târnovanu - Crețu, Vinicius, I. Cristea, Radunovic - Olaru, Șut, Edjouma - Oct. Popescu Fl. Tănase, Fl. Coman

Rezerve: Vlad, Miron, Dumiter, I.Stoica, V. Gheorghe, Keseru, Mamut, Cordea

Antrenor: Toni Petrea

CSU Craiova: 13. Pigliacelli - Vătăjelu, Papp, Screciu, Bancu - A. Crețu, Mateiu - Gustavo, Nistor, A. Ivan - Koljic

Rezerve: Lazar, M.Constantin, Căpățînă, Vlădoiu, Bic, Roguljoc, Baiaram, Cîmpanu, Markovic

Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Ciprian Marica este uimit de transferul vedetei FCSB: Nu pot să cred
Întrebat despre transferul extremei FCSB la prima clasată în Qatar, Ciprian Marica, acționar minoritar la Farul Constanța este surprins de acest transfer în ciuda salariului mare pe care îl...
Pe cine sună Meme Stoica primul dacă FCSB câștigă titlul. Ce zice el, aia facem!
FCSB este aproape de a câștiga titlul după mulți ani iar mai mulți jucători din echipă sunt în vizorul selecționerului Edi Iordănescu pentru Campionatul European din Germania....
#FCSB, #Universitatea Craiova, #FCSB Universitatea Craiova, #Liga 1 play off , #FCSB