Umilintă pentru FCSB în Conference League. Echipa lui Becali a primit 10 goluri de la Silkeborg în două meciuri

Joi, 13 Octombrie 2022, ora 23:54
9395 citiri
FCSB. Foto: Facebook / FCSB

Echipa FCSB a fost învinsă, joi seara, pe teren propriu, de formaţia daneză Silkeborg, scor 5-0, în grupa B a Conference League. Săptămâna trecută, în Danemarca, scorul a fost tot 5-0 pentru Silkeborg.

Silkeborg s-a impus şi la Bucureşti prin golurile marcate de Kusk (minutul 12), Klynge (minutul 16), Tengstedt (minutul 63) şi Jorgensen (minutele 68 şi 70).

Bucureştenii au un singur punct în grupa B din Conference League, un gol marcat și 13 primite.

FCSB: Târnovanu - V. Creţu, Haruţ, Bouhenna, Pantea - Olaru, Edjouma (Dulca 74), Oaidă (Radaslavescu 46) – Cordea (Musi 74), Compagno (I. Stoica 67), Oct. Popescu (Miculescu 46). ANTRENOR: Nicolae Dică

SILKEBORG: Larsen - Sonne, Salquist, Felix, Engel - Thordarson, Brink (Gojani 73), Klynge (Oggesen 73) – Jorgensen (Dahl 84), Helenius (Adamsen 73), Kusk (Tengstedt 55). ANTRENOR: Kent Nielsen

Cartonaşe galbene: V. Creţu 37, Cordea 68, Olaruu 72 / Brink 72

Arbitri: Nicholas Walsh – Graeme Stewart, Calum Spence – Alan Muir (toţi din Scoţia)

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Mihai Pintilii, antrenorul de facto al FCSB, spune cine este cel mai bun jucător al echipei. Are ceva deosebit, poate juca oriunde
Mihai Pintilii, antrenorul real al FCSB, deși oficial este Elyas Charalambous, a vorbit despre jucătorii talentați ai echipei. Mihai Pintilii a indicat care este cel mai bun jucător al...