Silkeborg a dat de pământ cu FCSB în două meciuri. 10 goluri primite de echipa lui Becali în partidele cu danezii

Joi, 13 Octombrie 2022, ora 19:00
6241 citiri
FCSB. Foto: Facebook / FCSB

FCSB a fost zdrobită în două meciuri de Silkeborg din Danemarca.

După 0-5 în tur, echipa lui Becali a fost învinsă la București, în Conference League, cu același scor, 0-5.

Spre deosebire de meciul din Danemarca, Nicolae Dică a introdus cei mai buni jucători pe care îi avea la îndemână pe teren, pe Arena Națională, dar degeaba.

După trei meciuri în grupa de Conference League, FCSB are doar un punct, un gol marcat si 13 primite.

Minutul 1 - a început partida

Minutul 9 - Ocazie pentru FCSB: șutul lui Edjouma de la distanță este respins de portarul danez.

Minutul 12 - Kusk deschide scorul pentru Silkeborg. Danezii conduc cu 1-0

Minutul 17 - Danezii înscriu direct din corner. Silkeborg conduce cu 2-0 pe FCSB.

Minutul 45- Pauză pe Arena Națională. Silkeborg conduce cu 2-0 pe FCSB.

Minutul 46 - Repriza a doua

Minutul 60- ocazie mare pentru FCSB. Olaru ratează singur cu portarul

Minutul 63 - Danezii fac 3-0.

Minutul 68 - Danezii marchează pentru 4-0

Minutul 70 - Silkeborg face 5-0

Minutul 90+2 - Finalul meciului

FCSB: Târnovanu - Crețu, Haruț, Bouhenna, Pantea - Olaru, Edjouma, Oaidă - Cordea, Compagno - Popescu

Rezerve: Vlad, Stoica, Miculescu, Dumiter, Tănasă, Moraru, Dulca, Boboc, Musi, Radaslavescu, Rusu

Silkeborg: Larsen - Sonne, Salquist, Felix, Engel - Thordarson, Brink, Klynge - Jorgensen, Kusk - Helenius

Rezerve: Hedvall, Ostrom, Tengstedt, Kaalund, Dahl, Gojani, Adamsen, Oggensen, Klitten, Calisir, Busch

Gigi Becali a luat o decizie în cazul unuia dintre cei mai apreciați jucători
Risto Radunovic este unul dintre jucătorii de bază ai FCSB, având cotă de piață evaluată la 1,4 milioane de euro. Muntenegreanul are contribuții importantă acesta fiind un jucător...
Pleacă vedeta FCSB după câștigarea titlului? Gigi Becali a dat verdictul
FCSB poate fi campioană la finalul acestui sezon având un avans considerabil față de rivale, din play-off mai fiind de disputat încă cinci etape. FCSB are 11 puncte avans față de locul 2....