FCSB a debutat în cupele europene. Rezultat dezastruos în Georgia. Cum s-a desfășurat meciul

Joi, 21 Iulie 2022, ora 21:03
6057 citiri
FCSB joacă în Conference League

FCSB a evoluat joi, de la ora 19.00, în deplasare, cu Saburtalo Tbilisi (Georgia), în manșa tur din al doilea tur preliminar din Conference League, în direct la Digi Sport 1 și Prima Sport 1. Returul va avea loc la 28 iulie, la București.

Din păcate, FCSB a confirmat forma proastă și a fost făcută de rușine de echipa clasată pe locul 5 în campionatul Georgiei, scor final 1-0 pentru Saburtalo.

Desfășurare LIVE:

*Final de meci, 1-0 pentru Saburtalo

*Minutul 75, 1-0 pentru Saburtalo.

*Bară Florinel Coman, intrat după pauză, în minutul 56.

*Georgienii puteau face 2-0 în startul reprizei secunde, dar Târnovanu a intervenit salvator.

*1-0 la pauză pentru Saburtalo.

*Gol Saburtalo în minutul 40, Levan Nonikashvili deschide scorul cu un șut parabil din afara careului.

*Cordea are prima șansă de gol importantă, șut din careu respins de portar în corner

*0-0 în minutul 30, fără mari ocazii de gol.

*0-0 în minutul 15.

*A început meciul.

*Față de primul meci de campionat, 1-1 cu Universitatea Cluj, cea mai importantă schimbare este scoaterea din primul 11 a lui Florinel Coman. De asemenea, e de consemnat debutul la FCSB pentru fundașul estonian Tamm.

*Echipa de start a FCSB-ului:

Târnovanu - Haruț, Dawa, Tamm, Ov. Popescu - Șut, Edjouma - Cordea, Olaru, O. Popescu - Tănase

Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...
Un patron din prima ligă demontează acuzațiile de blat. Am scăpat de mitul FCSB!
Sepsi avea un istoric negativ cu FCSB, bifând 7 înfrângeri consecutive în fața roș-albaștrilor. Patronul covăsnenilor, Laszlo Dioszegi, cunoscut și pentru lanțul de brutării pe care...