FCSB, fără victorie în campionat după patru etape. Oamenii lui Becali s-au încurcat la Mioveni

Sambata, 06 August 2022, ora 21:05
3256 citiri
FCSB. Foto: Facebook / FCSB

Echipele CS Mioveni şi FCSB au încheiat sâmbătă la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul din etapa a patra a Superligii. FCSB se află pe locul 11 în clasament.

Mioveni a deschis scorul în prima repriză la o fază la care Ovidiu Popescu l-a talonat pe Vlad Pop şi s-a accidentat, Pop a continuat acţiunea, a centrat, iar Ionuţ Balaur a marcat cu un şut deviat, în minutul 26.

David Miculescu a egalat cu o lovitură de cap, în minutul 79, dintr-o centrare a lui Olaru.

CS Mioveni: I. Popescu - I. Balaur, Scarlatache, Garutti (Buziuc 74’) - Oancea, Panait (Cierpka 60’), V. Pop, Burnea (A. Iacob 86’) – Rădescu (Antal 75’), Blănaru, Coşereanu (Trif 59’). Antrenor: Alexandru Pelici

FCSB: Târnovanu - Ov. Popescu (Haruţ 30’), Dawa, Bouhenna, R. Boboc (Radaslavescu 80’) - Ad. Şut (Dulca 45’), Oaidă (Musi 58’) - Cordea, Miculescu, Oct. Popescu - I. Stoica (Olaru 58’). Antrenor: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: I. Balaur 62, Burnea 82 / Dawa 54

Arbitri: Kovacs Szabolcs - Ciprian Florin Danşa, Stelian Slabu – Iulian Dima

Arbitri VAR: George Cătălin Găman – Vlad Bârleanu

Observator: Alexandru Deaconu

Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...
Un patron din prima ligă demontează acuzațiile de blat. Am scăpat de mitul FCSB!
Sepsi avea un istoric negativ cu FCSB, bifând 7 înfrângeri consecutive în fața roș-albaștrilor. Patronul covăsnenilor, Laszlo Dioszegi, cunoscut și pentru lanțul de brutării pe care...