Echipele românești, fără gol marcat în Europa. Cum s-a terminat FCSB - Anderlecht

Vineri, 16 Septembrie 2022, ora 00:01
7320 citiri
FCSB. Foto: Facebook / FCSB

Echipa FCSB a terminat cu un scor egal joi, 0-0, meciul de pe Arena Naţională disputat împotriva formaţiei belgiene Anderlecht, în etapa a doua a grupelor Conference League.

În minutul 30 al meciului de pe Arena Naţională, FCSB a cerut penalti la o fază în care portarul lui Anderlecht, Van Crombrugge, l-a ţinut pe Dawa, în careu. Arbitrul Gishamer nu a acordat nimic.

FCSB: Târnovanu - V. Creţu, Dawa, Tamm, Pantea (Radunovic 69) - Oaidă, Edjouma, Olaru (Haruţ 90) – Miculescu (Cordea 59), Rusu (Compagno 46), Oct. Popescu (I. Stoica 90). ANTRENOR: Nicolae Dică

ANDERLECHT: Van Crombrugge - Debast, Hoedt, Vertonghen - Murillo, Arnstad, Kana (Verschaeren 71), Ashimeru, Amuzu (Duranville 76) - Fabio Silva, Refaelov (Esposito 83). ANTRENOR: Felice Mazzu

Cartonaşe galbene: Miculescu 19, Olaru 30, Compagno 90+1 / Kana 9, Murillo 32

ARBITRU: Sebastian Gishamer – Roland Riedel, Santino Schreiner – Christopher Joeger (toţi din Austria)

Și CFR Cluj nu a reușit să marcheze în etapa a doua din Conference League. Clujenii au fost învinși, acasă, 0-1, de Sivasspor.

Într-un alt meci din grupa B, Silkeborg a condus pe West Ham cu 1-0, prin golul lui Kusk (5), dar englezii au revenit şi au condus la pauză cu 3-1, după golurile reuşite de Lanzini 13 penalti, Scamacca 25 şi Dawson 38. Tengstedt a redus din diferenţă în minutul 75. S-a încheiat 3-2 pentru West Ham, care conduce în grupa B, cu şase puncte, urmată de Anderlecht (3 puncte), FCSB (un punct) şi Silkeborg, care nu a adunat nici un punct în două meciuri.

Gestul care a stârnit stupoare în Italia: antrenorul Fiorentinei a sărutat o jurnalistă după gol. Cei doi sunt căsătoriţi, dar nu unul cu celălalt
Tehnicianul echipei Fiorentina, Vincenzo Italiano, a sărutat o jurnalistă, joi seară, după ce formaţia italiană a înscris al doilea gol la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League....
Mihai Pintilii, antrenorul de facto al FCSB, spune cine este cel mai bun jucător al echipei. Are ceva deosebit, poate juca oriunde
Mihai Pintilii, antrenorul real al FCSB, deși oficial este Elyas Charalambous, a vorbit despre jucătorii talentați ai echipei. Mihai Pintilii a indicat care este cel mai bun jucător al...