Nebunie de meci între Anderlecht și FCSB în Conference League. Cum s-a terminat partida de la Bruxelles

Joi, 27 Octombrie 2022, ora 21:48
8127 citiri
FCSB. Foto: Facebook / FCSB

Echipa belgiană Anderlecht a terminat la egalitate joi, pe teren propriu, cu formaţia FCSB, scor 2-2, în etapa a cincea a grupelor Conference League.

La Bruxelles, Anderlecht a deschis scorul în minutul 36, prin Verschaeren. FCSB a egalat în minutul 60, când Compagno a înscris cu o lovitură de cap. Belgienii au preluat conducerea în minutul 75, la golul lui Vertonghen, însă bucureştenii au egalat rapid, prin Dawa, în minutul 82.

S-a încheiat 2-2, iar FCSB, cu două puncte în grupa B, nu mai are nici o şansă de calificare în primăvara europeană.

ANDERLECHT: Van Crombrugge - Murillo, Vertonghen, Hoedt, Ndiaye – Diawara (Ashimeru 61), Arnstad – Refaelov (Stroeykens 51), Verschaeren, Amuzu (Duranville 76) - Fabio Silva. ANTRENOR: Robin Veldman

FCSB: Târnovanu - V. Creţu, Dawa, Tamm, Radunovic - Oaidă, Edjouma (Dulca 88), Olaru (Radaslavescu 46) – Miculescu (I. Stoica 90), Dumiter (Compagno 46), Oct. Popescu (Fl. Coman 64). ANTRENOR: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: Murillo 43, 90+4, Hordt 88 / Compagno 67, Fl. Coman 87, Miculescu 89

Cartonaş roşu: Murillo (Anderlecht) minutul 90+4

Arbitri: Manfredas Lukjančukas - Vytenis Kazlauskas, Mangirdas Mirauskas – Robertas Smitas (toţi din Lituania)

Gestul care a stârnit stupoare în Italia: antrenorul Fiorentinei a sărutat o jurnalistă după gol. Cei doi sunt căsătoriţi, dar nu unul cu celălalt
Tehnicianul echipei Fiorentina, Vincenzo Italiano, a sărutat o jurnalistă, joi seară, după ce formaţia italiană a înscris al doilea gol la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League....
Mihai Pintilii, antrenorul de facto al FCSB, spune cine este cel mai bun jucător al echipei. Are ceva deosebit, poate juca oriunde
Mihai Pintilii, antrenorul real al FCSB, deși oficial este Elyas Charalambous, a vorbit despre jucătorii talentați ai echipei. Mihai Pintilii a indicat care este cel mai bun jucător al...