Meci infernal pentru FCSB la Londra, cu West Ham. Rezultat influențat de un penalty controversat

Joi, 08 Septembrie 2022, ora 23:59
11637 citiri
FCSB joacă în Conference League

Vicecampioana României, FCSB, a debitat joi, de la ora 22.00, în grupele Conference League, echipa lui Nicolae Dică întâlnind la Londra formația West Ham United.

FCSB și West Ham fac parte din Grupa B a competiției, alături de Anderlecht și Silkeborg.

Meciul a curs în prima sa parte în favorea FCSB-ului, care a condus cu 1-0 la pauză, până la jumătatea reprizei secunde, atunci când West Ham a primit un penalty inexistent, după care englezii au întors rezultatul în favoarea lor, 3-1.

Desfășurarea LIVE:â

*Scor final 3-1 pentru West Ham.

*3-1 West Ham în minutul 90, gol Antonio.

*2-1 pentru West Ham, în minutul 75, prin Emerson. Englezii au întors rezultatul în câteva minute.

*1-1 în minutul 69, West Ham egalează după un penalty controversat, acordat după o ciocnire a portarului Târnovanu de un atacant al gazdelor.

*Minutul 60, 1-0 pentru FCSB.

*1-0 la pauză pentru FCSB.

*Gol FCSB în minutul 34, Cordea înscrie după o pasă primită de la Olaru.

*Compagno are o bună șansă de gol în minutul 18.

*0-0 în minutul 15.

*A început meciul, scor 0-0.

*Nicolae Dică a luat decizia surprinzătoare de a-l lăsa pe banca de rezerve pe Octavian Popescu.

*Echipa FCSB-ului în meciul cu West Ham: Târnovanu - V. Crețu, Dawa, Tamm, Radunovic - Olaru, Edjouma, Oaidă - Cordea, Compagno, Fl. Coman

Ce spune antrenorul lui Dinamo înaintea meciului crucial cu FC Voluntari
Antrenorul echipei de fotbal Dinamo Bucureşti, Zeljko Kopic, a declarat, joi, într-o conferinţă de presă, că partida cu FC Voluntari, din etapa a 7-a a play-out-ului Superligii, este una...
Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...