FCSB e dezlănțuită. Echipa lui Becali dă 6 goluri pe meci. Cine a marcat în amicalul de la Chișinău

Sambata, 02 Iulie 2022, ora 22:53
2600 citiri
FCSB a câștigat la Chișinău

FCSB a marcat şase goluri şi în cel de-al doilea amical al verii, învingând pe Zimbru Chişinău cu 6-1 (2-0), sâmbătă, în deplasare.

La Chişinău, echipa condusă de Toni Petrea a înscris de doar două ori în prima repriză, prin Darius Olaru (min. 10) şi Florinel Coman (min 28).

În repriza secundă însă roş-albaştrii au înscris de încă patru ori. Şi-au mai trecut numele pe tabelă Joyskim Dawa (min. 61), Musi (min. 70), Mamut (min. 80) şi Ianis Stoica (min. 83).

Golul gazdelor a fost reuşit de Pedro Rodriguez, în minutul 77.

Toni Petrea a trimis în teren ”unsprezecele”: A. Vlad – Ov. Popescu, Dawa, Haruţ, Radunovic – Edjouma, Olaru, Oct. Popescu – Cordea, Fl. Tănase, Fl. Coman. La pauză au mai intrat Târnovanu, Şut, Şuteu, Oaidă şi Ianis Stoica.

Mihai Pintilii, antrenorul de facto al FCSB, spune cine este cel mai bun jucător al echipei. Are ceva deosebit, poate juca oriunde
Mihai Pintilii, antrenorul real al FCSB, deși oficial este Elyas Charalambous, a vorbit despre jucătorii talentați ai echipei. Mihai Pintilii a indicat care este cel mai bun jucător al...