FCSB - Dinamo: derby cu execuții superbe și un final pe muchie de cuțit! Rezumatul partidei VIDEO

Sambata, 22 Iulie 2023, ora 23:38
7740 citiri
Florinel Coman își face un selfie în timpul partidei

Puțin peste 6.000 de spectatori au asistat la derby-ul dintre FCSB și Dinamo, care s-a jucat în cele din urmă pe stadionul Arcul de Triumf.

FCSB - Dinamo s-a terminat 2-1. Gazdele au condus cu 2-0 la pauză, după două goluri semnate de Florinel Coman și Olaru în minutele 30 și 35, iar Dinamo a punctat prin Gregorio în minutul 83.

În special primul gol, cel marcat de Coman, a fost unul deosebit, cu un dribling al atacantului de la FCSB și un șut cu stângul din afara careului.

FCSB s-a jucat apoi cu ocaziile și era să plătească pentru asta. Gregorio a marcat pentru Dinamo cu șapte minute de final, după un șut respins de Târnovanu. "Câinii" au încercat să pună în pericol poarta FCSB-ului pe final, dar Cătălin Țâră a trimis pe lângă poartă la ultima fază a meciului.

După două etape, FCSB are șase puncte, iar Dinamo zero.

La meci a asistat premierul Marcel Ciolacu, dar și Vlad Chiricheș, fundașul care ar putea ajunge la FCSB cât de curând.

În prima repriză, Florinel Coman a cules de pe gazon un telefon aruncat de fanii lui Dinamo și a "simulat" un selfie.

Pleacă vedeta FCSB după câștigarea titlului? Gigi Becali a dat verdictul
FCSB poate fi campioană la finalul acestui sezon având un avans considerabil față de rivale, din play-off mai fiind de disputat încă cinci etape. FCSB are 11 puncte avans față de locul 2....
S-a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica după ce FCSB a luat titlul: ”Știe să dea cu cotul”
FCSB a câştigat titlul de campioană a României la fotbal, sâmbătă seara, după ce a învins-o pe Farul Constanţa cu scorul de 2-1 (1-0), pe Arena Naţională din Capitală, în etapa a...