Start superb de play-off și un gol magnific marcat de olteni: cum s-a terminat disputa dintre FCSB și Universitatea Craiova VIDEO

Sambata, 18 Martie 2023, ora 22:00
4475 citiri
FCSB - CSU Craiova 1-1 FOTO Facebook CSU

FCSB și CS Universitatea Craiova au jucat în primul meci din play-off-ul SuperLigii. Cele două echipe și-au împărțit reprizele pe "Arena Națională".

FCSB și CS Universitatea Craiova au făcut egal, scor 1-1, în prima etapă din play-off-ul Superligii, un meci "viu", cu două goluri și multe faze de poartă.

Prima repriză a aparținut oltenilor care au și deschis scorul după o bijuterie de gol reușită de Markovic. După un aut bătut de Ivan, Markovic (minutul 32) a înșirat toată apărarea adversă și l-a executat pe Tîrnovanu.

Partea a doua a fost dominată de FCSB. Edjouma a marcat cu o lovitură de cap golul egalizator în minutul 67 și FCSB a forțat golul victoriei, dar era să fie prinsă pe contraatac. Reușita lui Kolijc a fost însă anulată pe motiv de ofsaid.

Clasament play-off: 1. Farul 32p, 2. CFR Cluj 32p, 3. FCSB 30p (1 joc), 4. CS Universitatea Craiova 28p (1 joc). 5. Rapid 26p, 6. Sepsi 21p

FCSB: Târnovanu - Sorescu, Dawa, I. Cristea, Radunovic - Edjouma, Ad. Şut, Olaru (Cordea 46) - Fl. Coman (Miculescu 64), Compagno (Radaslavescu 90), Octavian Popescu (Ovidiu Popescu 76). ANTRENOR: Mihai Pintilii

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA: L. Popescu – Vlădoiu (Roguljic 89), Zajkov, B. Mitrea, Ndong - Mateiu, Screciu - Işfan (Hanca 58), Baiaram (Al. Creţu 58), A. Ivan (Rivaldinho 89) – Markovic (Koljic 67). ANTRENOR: Eugen Neagoe

Cartonaşe galbene: Edjouma 60 / Baiaram 44

FCSB e campioana României după 9 ani! Meciul decisiv, contra lui Gică Hagi
Echipa de fotbal FCSB a întâlnit formaţia Farul Constanţa, sâmbătă, pe Arena Naţională, într-o partidă care a pus capăt luptei pentru titlu în Superliga. Cu 46 de puncte în...
Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...
#FCSB, #CSU Craiova, #Universitatea Craiova, #markovic, #edjouma, #playoff, #Superliga , #FCSB