FCSB, victorie la limită cu ”anonimii” din Kazahstan. Noua ”perlă” a lui Gigi Becali a decis meciul tur din Conference League

Joi, 22 Iulie 2021, ora 23:30
8360 citiri
FCSB joacă în Conference League

Formaţia FCSB a învins, joi, pe Arena Naţională, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Şahtior Karagandy, din Kazahstan, în prima manşă a turului doi preliminar al Conference League.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Andrei Cordea, în minutul 38, cu un şut din afara careului. Cordea, transferat de la Clinceni, este jucătorul pe care patronul Gigi Becali îl apreciază cel mai mult în ultima perioadă.

FCSB: Vlad - V. Creţu, A. Creţu, Cristea, Radunovic - Moruţan (Stoica '46), Ov. Popescu, Vînă (Musi '46) - Cordea (Dumitru '90+1), Tănase, Oct. Popescu (F. Coman '71). Antrenor: Dinu Todoran

Şahtior Karagandy: Shatskly - Gabyshev (Kybyray '66), Khozin, Graf, Buivolov, Atanaskoski - Mitosevic, Mawutor (Tattybayev '78), Bakaev - Shikavka (Rustemovic '66), Najaryan (Omirtayev '59). Antrenor: Magomed Adiev

Cartonaşe galbene: Creţu '59, Ov. Popescu '88 / Mitosevic '24, Khozin '33

Meciul a fost arbitrat de cipriotul Vasilis Dimitriou, ajutat de Nikos Egglezou şi Pavlos Georgiou.

Rezervă a fost Georgios Nikolaou.

Returul va avea loc sâptămâna viitoare.

Desfășurarea LIVE a meciului:

*Final de meci, 1-0 pentru FCSB.

*Ocazie imensă pentru Șahtior în minutul 86, salvată miraculos de portarul Vlad.

*Florinel Coman a revenit pe teren dupa 4 luni, intrând în locul lui Popescu.

*Pauză, 1-0 pentru FCSB.

*1-0 pentru FCSB din minutul 38, gol marcat de Cordea, cu un șut din afara careului.

*0-0 în minutul 30, după un șut al lui Popescu care nu găsește poarta.

*Florin Tănase are o primă ocazie în minutul 16.

*A început partida.

*Echipa de start a FCSB-ului: Vlad - V. Crețu, A. Crețu, Cristea, Radunovic - Moruțan, Ov. Popescu, Vînă - Cordea, Tănase, Oct. Popescu

Comandantul militar al CSA Steaua, reacție neașteptată către FCSB înainte de câștigarea titlului
Clubul CSA Steaua are o reacție categorică față de FCSB înainte de finalul acestui sezon. CSA Steaua București a fost declarată deținătoarea de drept a palmaresului 1947-1998, pe care...
Răzvan Burleanu anunț de ultimă oră despre FCSB. Cuvintele surprinzătoare despre Meme Stoica și Pintilii
Patronul FCSB Gigi Becali și șeful FRF, Răzvan Burleanu, nu au fost niciodată în cele mai bune relații. Pentru Becali, Răzvan Burleanu a fost mereu un adversar, și l-a criticat pe acesta de...