Ce au făcut adversarele echipelor românești din Conference League în campionat

Luni, 29 August 2022, ora 00:33
2265 citiri
FCSB. Foto: Facebook / FCSB

Formaţiile Slavia Praga şi KF Ballkani, adversare ale CFR Cluj în grupele Conference League, au obţinut victorii, duminică, în meciurile disputate în campionatele interne.

Slavia Praga a învins în deplasare Brno, scor 4-0 (goluri Tecl ’19, Doudera ’28, Texl ’36 – autogol, Tiehi ’75). În minutul 57, de la Slavia a fost eliminat Ousou.

Ballkani s-a impus acasă, cu scorul de 1-0, în faţa echipei Dukagjini (gol Zyba ’36).

Spre deosebire de adversarele CFR Cluj, adversarele FCSB au înregistrat înfrângeri.

Silkeborg IF a pierdut acasă meciul cu Odense, scor 1-2 (goluri Vallys ’22 / Kadrii ’43, Frokjaer-Jensen ‘90+4 – penalti).

Anderlecht a fost învinsă în deplasare de Union Saint-Gilloise, scor 2-1 (goluri Boniface ‘2m Vanzeir ’31 / Murillo ’12).

FCSB o mai are ca adversară pe West Ham, iar CFR Cluj pe Sivasspor.

3 noiembrie (19:45): CFR Cluj – Ballkani

E gata campionatul, după derby-ul CFR - FCSB! ”Bijuterie” de gol, semnată Florinel Coman
Echipa bucureşteană FCSB a învins duminică seara, în deplasare, scor 1-0, gruparea CFR Cluj, în etapa a patra din play-off-ul Superligii. Diferenţa dintre liderul FCSB şi echipa de pe locul...
Ce a făcut Răzvan Lucescu în Conference League. Toate rezultatele serii
Echipa greacă PAOK Salonic, condusă de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a pierdut joi seara, pe teren propriu, scor 0-2, meciul din manşa secundă a sferturilor Conference League, disputat...