Meci mare făcut de FCSB cu Anderlecht. Cum s-a desfășurat partida de la Bruxelles

Joi, 27 Octombrie 2022, ora 16:21
5405 citiri
FCSB. Foto: Facebook / FCSB

FCSB a reușit un rezultat bun la Bruxelles, în penultimul meci din Conference League.

Echipa lui Becali a făcut egal, 2-2, cu Andelecht.

Compagno și Dawa au marcat golurile echipei FCSB, care nu mai are nicio șansă la calificare.

După 5 meciuri, FCSB are doar două puncte în grupă.

Desfășurarea meciului: Anderlecht - FCSB 2-2

Minutul 1: A început partida

Minutul 10 - Ocazie mare pentru FCSB: Edjouma trimite cu capul puțin peste poartă

Minutul 38 - Verschaeren deschide scorul pentru Anderlecht. Belgienii conduc cu 1-0

Minutul 45+2 - Pauză. Andelercht conduce pe FCSB cu 1-0.

Minutul 46 - a început repriza a doua

Minutul 59 - Compagno egalează pentru FCSB cu o lovitură de cap. Anderlecht - FCSB 1-1

Minutul 75 - Vertonghen face 2-1 pentru Anderlecht.

Minututul 82 - Dawa egalează pentru FCSB. 2-2 la Bruxelles

Minutul 90+5 - Final. Anderlecht - FCSB 2-2

Anderlecht: Van Crombrugge - Murillo, Vertonghen, Hoedt, Ndiaye - Diawara, Arnstad - Refaelov, Verschaeren, Amuzu - Fabio Silva

Rezerve: Verbruggen, Coosemans - Ashimeru, Ishaq, Sadiki, Stroeykens, Ait El Hadj, Lissens, Duranville, Esposito, Leoni, Stassin

Antrenor: Robin Veldman

FCSB: Târnovanu - V. Crețu, Dawa, Tamm, Radunovic - Oaidă, Edjouma, Olaru - Miculescu, Dumiter, Oct. Popescu

Rezerve: Vlad - Haruț, Fl. Coman, I. Stoica, Dulca, Boboc, Pantea, Bouhenna, Radaslavescu, Rusu, Compagno

Antrenor: Nicolae Dică

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Gestul care a stârnit stupoare în Italia: antrenorul Fiorentinei a sărutat o jurnalistă după gol. Cei doi sunt căsătoriţi, dar nu unul cu celălalt
Tehnicianul echipei Fiorentina, Vincenzo Italiano, a sărutat o jurnalistă, joi seară, după ce formaţia italiană a înscris al doilea gol la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League....
#FCSB, #FCSB Europa League, #Anderlecht Bruxelles, #Conference League, #Gigi Becali , #FCSB