FCSB, primul punct în Europa. Cum s-a desfășurat partida cu Anderlecht

Joi, 15 Septembrie 2022, ora 18:16
4704 citiri
FCSB. Foto: Facebook / FCSB

FCSB a obținut primul punct în grupele Conference League după 0-0, la București, cu Anderlecht.

Meciul a fost echilibrat, dar în prima repriză, oamenii lui Becali au cerut penalțy la un fault asupra lui Dawa. Arbitrul nu a acordat însă nimic și jocul a continuat.

Pentru FCSB urmează meciul cu Silkeborg.

În celălalt meci al grupei, danezii au pierdut, acasă, cu West Ham United, 2-3.

Desfășurarea meciului FCSB - Anderlecht 0-0

Minutul 1 - a început partida

Minutul 20 - ocazie pentru FCSB: șutul lui Edjouma este respins în corner de portarul advers.

Minutul 45+2 - Pauză. FCSB - Anderlecht 0-0

Minutul 46 - a început repriza a doua

Minutul 80- Scăpat singur, Cordea trimitea mingea pe lângă poartă

Minutul 90+4 - Finalul meciului. FCSB - Anderlecht 0-0

Târnovanu - V. Crețu, Dawa, Tamm, Pantea - Oaidă, Edjouma, Olaru - Miculescu, Bg. Rusu, Oct. Popescu

Rezerve: A. Vlad - Haruț, Fl. Coman, I. Stoica, Dulca, Boboc, Radunovic, S. Șerban, Radaslavescu, Compagno, Cordea

Antrenor: Nicolae Dică

ANDERLECHT (3-5-2): Van Crombrugge (cpt.) - Debast, Hoedt, Vertonghen - Murillo, Arnstad, Kana, Ashimeru, Amuzu - Fabio Silva, Refaelov

Rezerve: Coosemans, Vanhoutte - Delcroix, Ndiaye, Verschaeren, Ishaq, Sadiki, Stroeykens, Ait El Hadj, Sardella, Duranville, Esposito

Antrenor: Felice Mazzu

STADION: Arena Națională

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Gestul care a stârnit stupoare în Italia: antrenorul Fiorentinei a sărutat o jurnalistă după gol. Cei doi sunt căsătoriţi, dar nu unul cu celălalt
Tehnicianul echipei Fiorentina, Vincenzo Italiano, a sărutat o jurnalistă, joi seară, după ce formaţia italiană a înscris al doilea gol la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League....