Dramatism total! FCSB a jucat 82 de minute cu om în plus contra Chindiei. Ce s-a întâmplat la ultima fază a meciului

Vineri, 01 Octombrie 2021, ora 23:10
8203 citiri
Constantin Budescu

Formaţia FCSB a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a XI-a a Ligii 1, în care a marcat din penalty la ultima fază a jocului, conform news.ro.

În minutul 8, de la Chindia a fost eliminat Kocic. FCSB a marcat prin Budescu, în minutul 90+7, dintr-un penalty acordat pentru un henţ în careu.

Chindia: Căbuz – T. Căpuşă (Ioniţă ’85), Celea, Iacob, Dinu (Corbu ’10) – Dulca, Kocic – D. Popa, C. Şerban, Popadiuc – Florea (Martac ’79). Antrenor: Emil Săndoi

FCSB: A. Vlad – V. Creţu (Haruţ ’87), Vinicius, Miron, Radunovic – Ov. Popescu (Oaidă ’81), Şut (Budescu ’46), Olaru – Cordea, Keşeru (V. Gheorghe ’70), I. Stoica. Antrenor: Edward Iordănescu

Cartonaşe galbene: Florea ‘9, Popadiuc ’25, Corbu ’82, Iacob ‘90+5 / Radunovic ’21, Ov. Popescu ’69, Olaru ’71, Budescu ’81, V. Gheorghe ‘88

Cartonaş roşu: Kocic ‘8

Arbitri: Lucian Rusandu – Bogdan Gheorghe, Imre-Laszlo Bucsi – Iulian Dima

Observator: Alexandru Deaconu

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Mihai Pintilii, antrenorul de facto al FCSB, spune cine este cel mai bun jucător al echipei. Are ceva deosebit, poate juca oriunde
Mihai Pintilii, antrenorul real al FCSB, deși oficial este Elyas Charalambous, a vorbit despre jucătorii talentați ai echipei. Mihai Pintilii a indicat care este cel mai bun jucător al...