Dezastru pentru FCSB după meciul cu Farul lui Gică Hagi. Echipa lui Becali a ajuns la retrogradare!

Joi, 01 Septembrie 2022, ora 00:01
3625 citiri
FCSB, învinsă de Farul

Echipa Farul Constanţa a dispus miercuri seara de formaţia FCSB, scor 3-1, într-un meci contând pentru etapa a opta din Superligă.

Cu această victorie, Farul revine pe primul loc în clasament, în timp ce FCSB e pe poziția a 13-a, una care duce la ”baraj” pentru menținerea în prima divizie.

Constănţenii au deschis scorul din penalti, prin Alibec, în minutul 23. Doukoure a majorat diferenţa în minutul 45+2. Compagno a înscris în minutul 70 primul său gol pentru bucureşteni chiar la debutul în echipă, dar în minutul 77 Grameni a închis tabela.

FARUL: Aioani – Sîrbu (Corinus 75’), Larie, M. Popescu, Kiki - K. Doukoure, Nedelcu (Artean 43’), T. Băluţă (Borza 57’) – Casap (Grameni 57’), Alibec, L. Munteanu (Pitu 75’). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

FCSB: Târnovanu - R. Boboc (Miculescu 59’), Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru (Radaslavescu 67’), Dulca (Oaidă 46’) - Cordea, Oct. Popescu, Fl. Coman – Compagno. ANTRENOR: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: T. Băluţă 45 / Compagno 33, Dawa 35, Fl. Coman 35, Oaidă 90

Arbitri: Cătălin Popa – George Florin Neacşu, Romică Bîrdeş - Andrei Antonie

Arbitri VAR: Marcel Bîrsan – Marius Marchidanu

Observator: Dan Victor Berbecaru

FCSB a irosit o nouă șansă de a deveni campioană. Cum s-a terminat meciul cu Sepsi, cu Florinel Coman accidentat
Echipa bucureşteană FCSB a încheiat la egalitate miercuri seara, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Sepsi OSK, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Meciul de la Sf. Gheorghe a...
Universitatea Craiova n-o lasă pe FCSB să se bucure de titlu. Cum s-a terminat meciul cu Sepsi
Echipa Universitatea Craiova a învins duminică, în deplasare, scor 3-1, formaţia Sepsi OSK, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. La debutul lui Costel Gâlcă pe...