Sevilla, adversara lui CFR Cluj in primavara europeana, pas gresit in primul joc din 2020

Sambata, 04 Ianuarie 2020, ora 09:24
3757 citiri

FC Sevilla, viitoarea adversara a celor de la CFR Cluj in primavara europeana a Europa League, a bifat deja primul meci din 2020, un meci care nu a fost un succes, in prima etapa de la reluarea campionatului in La Liga.

Andaluzii au remizat pe teren propriu cu cei de la Athletic Bilbao, scor 1-1, dupa ce s-au vazut condusi pe tabela de scor inca din minutul 15.

Ander Capa a fost cel care a deschis scorul pentru basci in primul sfert de ora, iar pana la pauza Sevilla a cerut un penalti si a lovit si bara prin Ever Banega.

A fost nevoie de autogolul lui Nunez pentru ca Sevilla sa puncteze si ea, in premiera in noul an.

Bilbao a rezistat eroic in ultimele minute, iar Sevilla se multumeste cu un egal care o pastreaza pe un loc de Champions League, locul 3, cu 35 de puncte. Bilbao e pe 7, cu 29 de lungimi.

Cele doua goluri ale intalnirii le puteti urmari pe acest link.

Urmatorul meci pentru Sevilla in campionat este pe 18 ianuarie, in deplasare la marele Real Madrid.

CFR - Sevilla va fi dubla din 16-imile Europa League, dubla care va avea loc pe 20 si 27 februarie, ambele meciuri urmand sa fie LIVE pe Ziare.com.

Sevilla a castigat de 5 ori in istorie acest trofeu, Cupa UEFA/UEFA Europa League.

Vot interzis la locale pentru unii alegători cu domiciliul în străinătate. Decizia aparține Biroului Electoral Central
Alegătorii cu domiciliul în străinătate, care şi-au stabilit reşedinţa în ţară, începând cu data de 11 aprilie 2024, nu vor putea vota la alegerile pentru autorităţile administraţiei...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
#Sevilla adversara CFR doar egal in, #Sevilla face doar egal cu Bilbao , #stiri FC Sevilla