Revenire fantastica in Liga Campionilor dupa ce antrenorul i-a anuntat pe jucatori ca are cancer

Miercuri, 22 Noiembrie 2017, ora 09:34
7663 citiri

Sevilla a avut o revenire incredibila in meciul cu Liverpool, din Liga Campionilor, incheiat la egalitate 3-3, dupa ce la pauza cormoranii conduceau cu 3-0.

Potrivit publicatiei spaniole Marca, jocul formidabil al Sevilliei a venit dupa ce antrenorul Eduardo Berizzo i-a anuntat pe jucatori, la pauza, ca sufera de cancer la prostata!

"A fost un meci nebun. Am intrat la vestiare cu gandul ca am incercat, dar am iesit cu o alta atitudine. Antrenorul a fost cel care a redresat situatia. Suntem alaturi de el, pentru ca stie sa ne duca pe calea cea buna", a declarat mijlocasul argentinian Ever Banega, dupa terminarea intalnirii.

La conferinta de presa de dupa meci, Berizzo n-a vorbit nimic despre suferinta lui: "La pauza le-am spus ca trebuie sa aratam ca avem mandrie si ca, daca o sa marcam repede, totul e posibil. Am dovedit ca suntem competitivi si am oferit un meci de neuitat".

Un comunicat oficial al Sevilliei in privinta starii de sanatate a lui Berizzo e asteptat astazi.

Firmino (min.2 si 30) si Mane (min.22) au inscris pentru oaspeti, in timp ce Ben Yedder (min.51 si 60, ultimul din penalti) si Pizarro (min.90) au punctat pentru revenirea gazdelor.

Cu o etapa inainte de finalul Grupei E, clasamentul se prezinta astfel:

1. Liverpool - 9 puncte

2. Sevilla - 8 puncte

------------------------

3. Spartak Moscova - 6 puncte

4. Maribor - 2 puncte

In ultima etapa a grupei, programata pe 6 decembrie, se intalnesc Liverpool - Spartak Moscova si Maribor - Sevilla.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Sevilla revenire Liga Campionilor, #Eduardo Berrizo cancer prostata , #stiri FC Sevilla