Betis Sevilla si-a invins rivala de moarte FC Sevilla dupa un meci nebun cu 8 goluri

Duminica, 07 Ianuarie 2018, ora 12:08
3087 citiri

Betis si FC Sevilla au disputat sambata seara marele derbi al orasului andaluz, un meci mare care s-a incheiat cu un scor neverosimil.

5-3 s-a terminat pentru echipa lui Alin Tosca, echipa care a jucat in deplasare pe stadionul Sanchez Pizjuan. Betis a deschis scorul inca din secunda 22 prin Ruiz, apoi Ben Yedder a egalat pentru gazde 12 minute mai tarziu. Repriza intai s-a terminat 2-2 dupa golurile marcate de Feddal si Kjaer, ultimul egaland din nou pe tabela pentru gazde.

Partea secunda a fost si mai nebuna, ea debutand prin doua goluri marcate de Durmisi si Leon, pentru Betis, minutele 63 si 65.

Lenglet a intretinut speranta pentru Sevilla cu un gol marcat in minutul 67, gol de 3-4, pentru ca Betis sa inchida totusi partida in prelungiri, minutul 95, cu reusita lui Tello, fost jucator la FC Barcelona.

A fost primul meci pe banca pentru Montella la Sevilla, echipa care ramane pe 5 cu 29 de puncte. Betis urca pe 8 cu acest mare succes, avand 24 de lungimi.

Sevilla are o singura victorie in ultimele 6 partide, in timp ce Betis bifeaza a doua victorie in ultimele 3 meciuri.

Alin Tosca, fostul fundas de la Steaua, a fost doar rezerva la Betis.

Marcel Ciolacu, după ce a scos Buzăul din Moldova: ”Sunt român, mama era din Tecuci...”
Președintele PSD, Marcel Ciolacu, a revenit cu precizări după ce a declarat că ”Buzăul nu e în Moldova”. Afirmația a fost făcută în legătură cu autostrada care va lega Moldova de...
Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
#Betis castiga derbi Sevilla meci nebun, #Betis bate Sevilla Tosca rezerva, #Video rezumat Betis Sevilla derbi , #stiri FC Sevilla