Liga Campionilor: bucurie nebună în avionul lui Porto după o ratare monumentală VIDEO

Joi, 27 Octombrie 2022, ora 09:37
3273 citiri
FC Porto

Grupa B şi-a stabilit echipele calificate în optimile Ligii Campionilor: FC Bruges şi FC Porto. Atletico Madrid şi Leverkusen se vor lupta de la distanță în ultima etapă pentru locul din Europa League.

În Grupa B, Atletico Madrid a făcut 2-2 pe teren propru cu Leverkusen, ratând uluitor în prelungiri. A fost un penalty apărat, apoi un șut trimis în bară și încă un șut respins din fața porții.

De egalul de la Madrid a profitat FC Porto care și-a asigurat prezența în optimile Ligii Campionilor. Aflați în avionul de întoarcere spre casă (meciul lor fiind jucat mai devreme), jucătorii dragonilor au jubilat când au văzut penaltyul ratat de Ateltico.

Grupa B: FC Bruges – FC Porto 0-4 (Taremi 33, 70, Evanilson 57, Eustaquio 60);

Grupa B: Atletico Madrid – Bayer Leverkusen 2-2 (Carrasco 22, De Paul 50 / Diaby 9, Hudson-Odoi 29);

Ratarea lui Atletico

Bucuria lui Porto

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
Ce a pățit căpitanul Spaniei la ultimul meci al naționalei sale. Până și adversarii au fost uluiți
Selecţionerul Spaniei, Luis de la Fuente, a declarat că i-a fost ruşine atunci când a auzit fluierături din tribunele arenei Santiago Bernabeu, marţi seară, în timpul meciului amical cu...
#fc porto, #Atletico Madrid, #leverkusen, #brugges, #Liga Campionilor , #stiri Champions League