S-a schimbat liderul in Premier League, dupa o victorie dramatica a lui Liverpool

Duminica, 17 Martie 2019, ora 18:16
6132 citiri

FC Liverpool a devenit noua lidera din campionatul englez de fotbal, Premier League, dupa o victorie obtinuta duminica in deplasare.

A fost o deplasare destul de grea pentru "cormorani", care au invins pe final, la Londra, pe Fulham, scor 2-1, golul victoriei venind din penalti, abia in minutul 81.

Sadio Mane a deschis scorul in minutul 26, dupa o pasa inspirata venita de la Bobi Firmino. Finalul a fost unul tulbure pentru "alb-rosii", care s-au vazut egalati in minutul 74, golul fiind reusit de fostul jucator de la LFC, olandezul Ryan Babel.

Un gol venit dupa o gafa absolut uluitoare in defensiva oaspete, Milner incercand o pasa fantezista in spate, apoi Virgil van Dijk a vrut sa ii paseze cu capul portarului sau, Babel a fost mai rapid si l-a pacalit pe brazilianul Alisson, dupa cum puteti vedea in imagini VIDEO pe acest link.

Milner si-a luat revansa dupa prima gafa in minutul 81, transformand un penalti care a adus pana la urma cele 3 puncte in aceasta intalnire.

Liverpool urca pe primul loc in EPL, cu 76 de puncte, doua peste City, profitand de faptul ca gruparea lui Pep Guardiola are un meci in minus, disputand in acest week-end partida din Cupa Angliei, din sferturi, scor 3-2 cu Swansea.

"Cormoranii" vor evolua in luna aprilie in sferturile Champions League, intr-o dubla mansa cu cei de la FC Porto.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Liverpool noua lidera din Premier League, #Liverpool castiga in deplasare la Fulham, #Liverpool cronica victorie Premier League , #stiri FC Liverpool