Meci nebun in Premier League: Arsenal si Liverpool au remizat intr-un derbi cu sase goluri!

Sambata, 23 Decembrie 2017, ora 08:40
2479 citiri

Arsenal si Liverpool ne-au ferit un derbi adevarat in etapa cu numarul 19 din Premier League, cele doua formatii marcand nu mai putin de sase goluri.

"Cormoranii" au inceput excelent disputa de pe Emirates si au deschis scorul inca din minutul 26, atunci cand Coutinho a aparut foarte bine intre fundasii lui Arsenal si a trimis cu capul peste Cech.

In partea secunda, Salah a dus scorul la 0-2 cu un sut foarte bine plasat din marginea careului, insa nimeni nu se astepta la ce a urmat.

Arsenal a avut cinci minute aproape divine, in care a inscris de trei ori si a preluat conducerea.

Mai intai, Alexis Sanchez a redus din diferenta cu o lovitura de cap oportuna la centrarea foarte buna a lui Bellerin, in minutul 53. Trei minute mai tarziu, Xhaka a egalat cu un sut fabulos, de la peste 20 de metri, care l-a surprins pe Mignolet, belgianul din poarta lui Liverpool nereusind sa respinga,

In fine, in minutul 58 Ozil si Lacazette au combinat foarte frumos si germanul a macat pentru 3-2 cu un sut din careul mic.

N-a fost victorie pentru Arsenal, Firmino restabilind egalitatea cu un sut de la distanta pe care Cech nu l-a putut decat devia in propria poarta.

Dupa aceasta remiza spectaculoasa, Liverpool si Arsenal raman pe locurile 4 si 5 din clasamentul Premier League.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Arsenal Liverpool rezultat, #Arsenal Liverpool Premier League derbi, #Arsenal Liverpool clasament , #stiri FC Liverpool