Meci fabulos in Premier League: 9 goluri si 3 rasturnari de scor. Ce au facut Liverpool, Chelsea si City

Sambata, 26 Noiembrie 2016, ora 21:22
10544 citiri

Doua dintre echipele din partea de jos a campionatului Angliei, Swansea City si Crystal Palace, au oferit sambata unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale sezonului.

Partida s-a disputat la Swansea, iar oaspetii sunt cei care au deschis scorul, in minutul 19, fiind egalati cu 9 minute inainte de pauza. Apoi, gazdele au intors pentru prima oara scorul, dupa pauza, inscriind in minutele 66 si 68.

La 3-1 pentru Swansea, oaspetii au inscris si ei de trei ori consecutiv, astfel ca in doar 10 minute scorul a devenit 4-3 pentru Crystal Palace.

Era minutul 84, dar meciul nu era nici pe departe jucat.

Fernando Llorente (foto), fost jucator al lui Juventus Torino, a inscris de doua ori in minutele de prelungire, iar scorul a fost astfel intors pentru a treia oara, ramanand la 5-4 pentru Swansea City.

In alte partide, Manchester City a invins in deplasare pe Burnley, scor 2-1. Cu acelasi scor a invins si Chelsea Londra pe Tottenham Hotspur, pe teren propriu, dupa ce a revenit de la 0-1.

De asemenea, FC Liverpool a trecut de Sunderland cu 2-0 pe teren propriu.

Lupta pentru titlu se anunta cea mai incrancenata din ultimii ani. Chelsea are 31 de puncte, Liverpool si City cate 30, iar Arsenal 25, dar va juca duminica pe teren propriu cu AFC Bournemouth.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Swansea Crystal Palace, #Liverpool victorie Premier League, #rezultat Liverpool Premier League, #rezultat Chelsea Premier League, #rezultat City Premier League , #Premier League