Liverpool, victorie cruciala dupa un meci nebun cu Manchester City

Duminica, 13 Aprilie 2014, ora 21:55
1870 citiri

Liverpool a obtinut o victorie cruciala in lupta pentru titlul de campioana in Premier League. In derbiul etapei, "cormoranii" s-au impus, acasa, scor 3-2, in fata celeilalte pretendente la trofeu, Manchester City.

Pe Anfield Road, gazdele au avut o prima repriza de senzatie. Sterling a deschis scorul in min. 5, iar Skrtel a majorat avantajul in min. 25. In repriza secunda, City si-a revenit si in cinci minute a inscris prin David Silva ('58) si G. Johnson (ag. '63) restabilind egalitatea pe tabela de marcaj.

Gazdele au reusit lovitura decisiva in min. 78 prin Coutinho si cu patru etape inainte de incheierea sezonului Liverpool, cu un calendar favorabil, s-a apropiat tot mai mult de castigarea titlului.

In clasament, "cormoranii" conduc cu 77 de puncte si se afla la sapte puncte diferenta de locul trei Manchester City, cu doua meciuri mai putin jucate.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#Liverpool victorie Manchester City, #Liverpool Manchester City , #Premier League