Liverpool, start dezamagitor de sezon. Vezi rezultatele din Anglia

Sambata, 13 August 2011, ora 19:48
1091 citiri

FC Liverpool a inceput cu stangul noul sezon din Premier League, obtinand doar o remiza, pe teren propriu, cu Sunderland, scor 1-1.

"Cormoranii" au inceput meciul in forta si au deschis scorul in minutul 12, prin uruguayanul Luis Suarez, dar au lasat-o moale in repriza secunda si au fost egalti de Larsson.

Sambata s-au mai disputat inca patru meciuri in prima etapa din Premier League, intalnirea Tottenham Hotspur - Everon fiind amanata din cauza violentelor din capitala Angliei.

Iata rezultatele zilei:

Blackburn Rovers - Wolverhampton 1-2

Fulham - Aston Villa 0-0

FC Liverpool - Sunderland 1-1

Queens Park Rangers - Bolton 0-4

Wigan Athletic - Norwich City 1-1

Partida Newcastle United - Arsenal a inceput la ora 19:30.

Celelalte jocuri ale etapei sunt programate duminica si luni.

C.F.

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....