Liverpool si Atletico Madrid au facut spectacol in Anglia si Spania

Sambata, 29 Octombrie 2016, ora 21:28
3507 citiri

FC Liverpool si Atletico Madrid au facut spectacol, sambata seara, in meciurile disputate in campionatele interne, castigand cu acelasi scor, 4-2.

Echipa lui Jurgen Klopp a invins in deplasare pe Crystal Palace, scorul fiind 3-2 inca de la pauza. Oaspetii au condus si au fost egalati de fiecare data, prin James McArthur.

Emre Can, Lovren si Matip au marcat pentru Liverpool in prima repriza, in timp ce Firmino a adus linistea pentru oaspeti, inscriind in minutul 42. Cu aceasta victorie, Liverpool le egaleaza in clasament pe Arsenal Londra si Manchester City, toate cele trei echipe conducand Premier League cu cate 23 de puncte.

In Spania, Atletico Madrid a invins-o pe Malaga, pe tren propriu, scorul la pauza fiind 3-1, Carrasco si Kevin Gameiro, de doua ori, inscriind pentru gazde. Acelasi Carrasco a marcat in minutul 86 golul de 4-2, care a linistit trupa lui Diego Simeone, dupa ce Camacho a inscris cu 22 de minute inainte.

Atletico este pe locul 2, cu 21 de puncte, cu trei mai putine decat Real Madrid. FC Barcelona ar putea insa sa urce pe pozitia a doua, daca invinge sambata seara pe Granada, ultima clasata.

Tot cate patru goluri au inscris sambata si Real Madrid, Arsenal Londra, Manchester City si Bayern Munchen, toate castigand in deplasare.

Președintele României: Relevanța NATO este cu atât mai mare în contextul extrem de complex pe care îl traversăm
Klaus Iohannis, președintele României a transmis, vineri, 29 martie, la 20 de ani de la aderarea României la NATO, că România va rămâne profund implicată în procesul de adaptare...
Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
#Liverpool victorie Premier League, #Atletico Madrid victorie Spania, #rezultate Premier League , #Premier League