Liverpool pierde in Premier League dupa un adevarat thriller la Bournemouth. In minutul 76, scorul era 3-1 (Video)

Duminica, 04 Decembrie 2016, ora 18:00
3292 citiri

Gruparea engleza de fotbal FC Liverpool a oferit thriller-ul acestui sfarsit de saptamana in fotbalul european, dupa ce a pierdut dramatic in deplasarea din aceasta runda de Premier League la Bournemouth.

Totul parea sa fie in control dupa ce cormoranii conduceau in minutul 22 cu 2-0, dupa golurile marcate de Mane si Origi. Wilson a redus din handicap dupa pauza in minutul 56, din penalti, dar reusita lui Can a adus din nou linistea in tabara oaspete, fiind 3-1 in minutul 64.

Scor care s-a mentinut de altfel pana in minutul 76, de aici incepand nebunia revenii gazdelor.

Gazde care au marcat de 3 ori pana la final, Fraser si Cook marcand in minutul 76 su 78 si egaland situatia pe tabela, iar Ake dand lovitura de gratie lui Liverpool in minutul 93, scor final 4-3.

Trei puncte mari pierdute de Liverpool asadar, trei puncte importante in lupta la titlu cu Chelsea, care are acum 34 de puncte, 4 peste alb-rosii. Liverpool e pe 3, si sub Arsenal, care are 31 de puncte.

Iata mai jos rezumatul VIDEO al acestui meci de poveste:

Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....
#Liverpool cronica meci nebun Bournemouth, #Liverpool Video meci nebun Bournemoth, #Liverpool thriller nebun Anglia Video , #stiri FC Liverpool