Liverpool, meci de cosmar in Premier League

Marti, 06 Mai 2014, ora 09:43
3156 citiri

Liverpool a facut un cadou neasteptat rivalei Manchester City, dupa un meci de cosmar in penultima etapa din Premier League.

Cormoranii au jucat in deplasare, o partida vitala in lupta pentru titlu, cu Crystal Palace. Echipa pregatita de Brendan Rodgers a incheiat meciul la egalitate, scor 3-3, dupa ce a condus cu 3-0.

Joe Allen a deschis scorul in minutul 17 pentru oaspeti, iar in repriza secunda au mai lovit de doua ori prin Sturridge, in minutul 54, si Luis Suarez, in minutul 56.

Gazdele au avut insa o revenire de senzatie si in zece minute au aruncat pe "apa sambetei" munca de un an al celor de la Liverpool, care in urma acestui rezultat isi vad naruite visele de cucerire a titlului de campioana.

Delaney, in minutul 80, si Dwight Gayle, in minutele 82 si 89, au ingropat aproape total sperantele cormoranilor la ravnitul trofeu si doar o minune mai poate rasturna calculele hartiei.

Cu o etapa inainte de final, Liverpool este lider cu 81 de puncte, urmata de Manchester City cu 80 de puncte, care are un meci in plus de jucat.

ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
Viitorul sumbru descris de Dan Barna (USR): "În 2025 vor fi din nou măriri de taxe pentru că nu mai au bani"
Dan Barna lansează un atac la actuala guvernare care protejează în opinia sa "sinecurile şi pensiile speciale" pe care PSD şi PNL le plătesc în continuare. Aceste cheltuieli vor duce la...
#Liverpool egal Crystal Palace, #Liverpool titlu Premier League , #stiri FC Liverpool