Liverpool, la pamant in Premier League

Duminica, 21 Septembrie 2014, ora 08:56
2626 citiri

Liverpool nu reuseste sa iasa din "colaps" la inceputul acestui sezon. Cormoranii au inregistrat a treia infrangere in cinci etape, dupa ce au pierdut sambata in deplasare, scor 3-1, in fata celor de la West Ham United.

Gazdele au avut un debut furtunos si au deschis scorul rapid in minutul 2 prin Winston Reid. Dupa cinci minute, senegalezul Diafra Sakho a anesteziat apararea adversa si a marit avantajul londonezilor, care dupa gol au parut mai interesati de aparare decat de atac.

Oaspetii au reusit sa reduca din diferenta prin Sterling in minutul 26, dar au fost incapabili sa egaleze, in ciuda mai multor oportunitati create in special de-a lungul reprizei secunde.

In final, gazdele au mai lovit o data, francezul Amalfitano inchizand tabela de marcaj in minutul 88.

Liverpool ocupa locul 10 cu 6 puncte in clasamentul provizoriu, dar pana la sfarsitul etapei a cincea din Premier League mai poate cobori cateva locuri.

Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...
Guvernul modifică plafoanele la energie, „în favoarea consumatorilor”. Până când se prelungește măsura
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că Guvernul le-a promis românilor că menţinem plafonarea preţurilor la energie şi gaze până în primăvara lui 2025 iar astăzi, în...