Liverpool, aproape de a rata prezenta in Liga Campionilor

Duminica, 04 Aprilie 2010, ora 20:30
1062 citiri

Cosmarul continua pentru FC Liverpool in Premier League, gruparea de pe Anfield Road nereusind sa lege doua victorii consecutive, in lupta pentru ultimul loc din Liga Campionilor.

Gruparea pregatita de Rafael Benitez a obtinut doar o remiza in deplasarea de la Birmingham, scor 1-1, si ramane la 4 puncte de ocupanta locului 4, Manchester City, care are si un meci mai putin disputat.

Golurile partidei au fost inscrise de Ridgewell, pentru gazde, in minutul 56, in timp ce pentru "cormorani" a marcat Steven Gerrard, in minutul 47.

FC Liverpool a obtinut doar 16 victorii in 33 de etape, inregistrand 7 remize si nu mai putin de 10 infrangeri in Premier League.

C.F.

Schimbare de lider în Premier League. Echipa care a pus presiune pe Manchester City
Arsenal Londra a preluat pentru moment poziţia de lider în Premier League după victoria cu 2-0 obţinută sâmbătă seara în deplasare, în faţa lui Wolverhampton, în etapa a 34-a....
Performanță uriașă pentru fotbalul italian. Câte echipe va avea în Liga Campionilor
Italia şi-a asigurat matematic, joi, al cincilea loc în sezonul viitor al Ligii Campionilor, după ce Atalanta şi Fiorentina s-au calificat în semifinalele Europa League şi respectiv...