Liverpool a castigat ultimul meci din 2011

Sambata, 31 Decembrie 2011, ora 10:50
1473 citiri

FC Liverpool a incheiat anul 2011 cu o victorie, "cormoranii" trecand, pe teren propriu, de Newcastle, scor 3-1.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 25, atunci cand balonul trimis cu capul de Yohan Cabaye a fost deviat in propria poarta de Agger.

Doar 5 minute a avut Newcastle avantaj pe tabela, fostul jucator al "cotofenelor", Craig Bellamy, egaland destul de repede.

Scorul a ramas egal pana in partea secunda, cand capitanul lui Liverpool, Steven Gerrard, revenit pe gazon dupa o lunga pauza cauzata de o accidentare, si-a impusionat coechipierii.

Acelasi Bellamy a facut 2-1 in minutul 67 pentru ca "Stevie G" a inchida tabela cu un gol marcat in minutul 78.

Celelalte meciuri ale etapei cu numarul 19 din Premier League se vor disputa sambata, 31 decembrie 2011, si duminica, 1 ianuarie 2012.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#liverpool victorie newcastle, #gerrard revenit liverpool, #etapa 19 premier league , #stiri FC Liverpool