Desfasurare de scor incredibila in Premier League. Liverpool a pierdut meciul zilei de la 2-0

Duminica, 20 Martie 2016, ora 17:47
3918 citiri

FC Liverpool a oferit meciul zilei in Anglia, in partida cu Southampton FC, din deplasare, in care a pierdut desi in minutul 64 conducea cu 2-0.

Golurile oaspetilor au fost marcate de Coutinho si Sturridge in minutele 17 si 32, scor care s-a pastrat pana la pauza, oferind multa liniste cormoranilor.

Nimeni nu putea sa isi imagineze ce avea sa se intample insa din minutul 64 incolo. Trebuie spus insa, mai intai, ca Mane a ratat un penalti pentru trupa lui Gardos in minutul 49.

Totusi, acelasi Mane s-a revansat, cu doua goluri, marcate in minutele 64 si 86, ultimul fiind si golul victoriei gazdelor.

Al treilea gol a fost marcat de Pelle in minutul 83.

Liverpool a pierdut un meci pe care l-a avut in mana la un moment dat, fundasul slovac Skrtel gresind decisiv la toate cele 3 reusite ale lui Soton.

In clasament, LFC este pe 9 cu 44 de puncte, in timp ce Southampton urca pe 7 cu 47 de puncte.

Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
Justificarea la care nimeni nu se aștepta: ”Desemnarea lui Cîrstoiu, legată de tendința de a visa”
Senatorul PSD Vasile Dîncu a declarat că renunţarea la varianta unui candidat comun PSD-PNL la Primăria Capitalei şi susţinerea unui candidat propriu denotă ”mai multă flexibilitate”....
#Liverpool pierde un meci incredibil, #Liverpool desfasurare halucinanta scor, #Liverpool esec cu Southampton , #stiri FC Liverpool