Balotelli le da dureri de cap celor de la Liverpool

Colaborator:Ioan Boanca
Duminica, 26 Octombrie 2014, ora 16:391520 citiri

Mario Balotelli a fost din nou incapabil sa marcheze un gol pentru Liverpool. Tehnicianul Brendan Rodgers i-a oferit o noua oportunitate atacantului italian, dupa evolutiile modeste din partidele trecute, si l-a trimis in teren toate cele 90 de minute din jocul Liverpool - Hull City.

Balotelli a fost mai activ in prima repriza, a avut cateva ocazii pentru a marca, dar nu a reusit sa faca uitata plecarea lui Luis Suarez de pe Anfield Road. Italianului i-a lipsit norocul si a ramas in continuare fara gol in Premier League.

In final, partida dintre Liverpool si Hull City s-a incheiat fara gol, scor 0-0, iar cormoranii se afla pe locul sapte in clasametul provizoriu cu 14 puncte.

Intr-o alta partida din aceeasi etapa, Manchester City a pierdut cu 2-1 in fata revelatiei West Ham United, in timp ce Arsenal s-a impus cu 2-0 in deplasare la Sunderland.