Balotelli le da dureri de cap celor de la Liverpool

Duminica, 26 Octombrie 2014, ora 16:39
2665 citiri

Mario Balotelli a fost din nou incapabil sa marcheze un gol pentru Liverpool. Tehnicianul Brendan Rodgers i-a oferit o noua oportunitate atacantului italian, dupa evolutiile modeste din partidele trecute, si l-a trimis in teren toate cele 90 de minute din jocul Liverpool - Hull City.

Balotelli a fost mai activ in prima repriza, a avut cateva ocazii pentru a marca, dar nu a reusit sa faca uitata plecarea lui Luis Suarez de pe Anfield Road. Italianului i-a lipsit norocul si a ramas in continuare fara gol in Premier League.

In final, partida dintre Liverpool si Hull City s-a incheiat fara gol, scor 0-0, iar cormoranii se afla pe locul sapte in clasametul provizoriu cu 14 puncte.

Intr-o alta partida din aceeasi etapa, Manchester City a pierdut cu 2-1 in fata revelatiei West Ham United, in timp ce Arsenal s-a impus cu 2-0 in deplasare la Sunderland.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...