Victorie dramatică smulsă de FC Barcelona în campionatul Spaniei. Când a fost marcat golul decisiv

Luni, 24 Ianuarie 2022, ora 04:33
2524 citiri
De Jong a marcat golul decisiv

Formaţia FC Barcelona a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Alaves, într-un meci din etapa a XXII-a a campionatului Spaniei.

Golul a fost marcat de mijlocașul Frankie De Jong, în minutul 87. În minutul 90+1, de la gazde a fost eliminat Mendilibar.

Tot în LaLiga, Real Sociedad a remizat cu Getafe, scor 0-0, şi Athletic Bilbao a învins în deplasare Rayo Vallecano, scor 1-0 (gol Serrano ’30).

Lider în clasament este Real Madrid, cu 50 de puncte, urmată în top 3 de FC Sevilla – 46 de puncte şi Betis – 40 de puncte. FC Barcelona este pe 5, cu 35 de puncte.

Rezultat rușinos pentru echipa lui Ianis Hagi. Ce-a făcut internaționalul român
Alaves, echipa internaționalului român Ianis Hagi (25 de ani), a suferit un eșec rușinos în etapa a 31-a a campionatului Spaniei. Astfel, Alaves, clasată pe locul 14, a fost învinsă cu...
Spaniolii încep să se sature de vizitatorii străini. Campanii agresive în a doua mare destinaţie turistică mondială: ”Întoarce-te acasă la tine”
Din insulele Baleare şi până în Canare, din Barcelona până la Malaga, manifestaţiile ostile supraturismului se înmulţesc în Spania, a doua mare destinaţie turistică mondială, obligând...