Final interzis cardiacilor în derby-ul Atletico Madrid - Barcelona. Cine a marcat unicul gol al meciului

Luni, 09 Ianuarie 2023, ora 00:11
6999 citiri
FC Barcelona a învins-o pe Atletico Madrid

Echipa spaniolă FC Barcelona a învins duminică, în deplasare, formaţia Atletico Madrid, scor 1-0, în etapa a 16-a din La Liga.

Ousmane Dembele a marcat unicul gol al meciului de la Madrid, în minutul 22. Pe final, în minutul 90+2, arbitrul Jose Luis Munuera Montero a eliminat cu roşu direct câte un jucător de la fiecare echipă: Savic (Atletico) şi Ferran Torres (Barcelona).

Griezmann (Atletico) a ratat o ocazie uriaşă de egalare în minutul 90+4, când Araujo a scos de pe linia porţii. Barcelona s-a impus cu 1-0, chiar dacă Atletico Madrid a dominat, şi conduce în clasamentul La Liga cu 41 de puncte, la trei puncte de rivala Real Madrid. Atletico este abia pe cinci, cu 27 de puncte.

Spaniolii încep să se sature de vizitatorii străini. Campanii agresive în a doua mare destinaţie turistică mondială: ”Întoarce-te acasă la tine”
Din insulele Baleare şi până în Canare, din Barcelona până la Malaga, manifestaţiile ostile supraturismului se înmulţesc în Spania, a doua mare destinaţie turistică mondială, obligând...
Rezultat rușinos pentru echipa lui Ianis Hagi. Ce-a făcut internaționalul român
Alaves, echipa internaționalului român Ianis Hagi (25 de ani), a suferit un eșec rușinos în etapa a 31-a a campionatului Spaniei. Astfel, Alaves, clasată pe locul 14, a fost învinsă cu...