FC Barcelona domină campionatul în Spania. Catalanii s-au distanțat de Real Madrid în clasament

Joi, 02 Februarie 2023, ora 00:06
2120 citiri
Robert Lewandowski. Foto: Facebook / FC Barcelona

FC Barcelona a obținut o nouă victorie în campionatul Spaniei.

Catalanii au învins cu 2-1 la Sevilla, pe Betis, și păstrează în continuare fotoliul de lider în la Liga.

Raphinha și Lewandowski au marcat golurile pentru echipa lui Xavi, iar Kounde a dat un autogol.

FC Barcelona este pe primul loc în La Liga, cu 8 puncte în fața lui Real Madrid, care are un meci mai puțin disputat.

FC Barcelona eliminată, Atletico Madrid calificată! Toate calculele pentru Cupa Mondială din 2025
Înfrângerea şi eliminarea echipei FC Barcelona din Liga Campionilor, marţi seara, garantează calificarea formaţiei Atletico Madrid pentru noua Cupă Mondială a Cluburilor FIFA, care va...
Presa catalană n-are milă de Istvan Kovacs: ”S-a terminat! A fost începutul sfârșitului”
Paris Saint-Germain s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 (1-1), marţi seara, în deplasare, în manşa secundă a...