Intervenție live în timpul unui meci de fotbal: ”Domn primar, ce facem cu ăștia?”

Sambata, 11 Noiembrie 2023, ora 10:48
2229 citiri
FC Argeș a pierdut cu Slobozia

Echipa Unirea Slobozia a învins vineri, în deplasare, scor 1-0, formaţia FC Argeş, într-un meci din etapa a 13-a a ligii secunde.

La Mioveni, după o primă repriză încheiată cu scor alb, oaspeţii au deschis scorul în minutul 64, când Gabriel Lazăr a înscris cu o lovitură de cap după un corner. Unirea Slobozia s-a impus cu 1-0 şi echipa lui Adrian Mihalcea a egalat la puncte liderul din liga secundă, Şelimbăr, ambele având acum 27 de puncte. Slobozia este pe locul secund, iar Şelimbăr are un meci mai puţin disputat.

De cealaltă parte, FC Argeş, echipa antrenată de Eugen Neagoe, e doar pe locul 13, cu 15 puncte.

Transmisiunea live a meciului a consemnat și un episod amuzant, un spectator plictisit de cursul jocului cerându-i socoteală primarului din Pitești.

„Domn primar, ce facem cu ăștia?, că mă enervează, mă scoate din pepeni”, s-a auzit din tribune.

Un mare oraș din Italia vrea să interzică înghețata și pizza după miezul nopții. Care este motivul deciziei controversate
Un oraș italian este gata să interzică gustările de la miezul nopții, printre acestea: înghețata și pizza. Autoritățile propun chiar o nouă lege pentru a interzice aceste plăceri. Dacă...
Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...