Farul lui Gică Hagi a făcut spectacol. Cât s-a terminat meciul cu Sepsi Sf. Gheorghe

Marti, 28 Februarie 2023, ora 22:37
3037 citiri
Farul lui Gică Hagi a facut show FOTO facebook

Farul Constanța, echipă antrenată de Gică Hagi, a învins fără drept de apel formația Sepsi Sf. Gheorghe, în primul meci din etapa a 28-a a Ligii 1.

Liderul campionatului și-a dominat copios adversara și a învins cu 2-0, ambele goluri fiind marcate înainte de pauză, de Tudor Băluță, respectiv, Alexandru Mazilu.

Farul este pe primul loc, cu 61 de puncte, urmată de CFR Cluj, cu 56 de puncte, și FCSb. cu 51 de puncte.

Sepsi a rămas pe locul 6, cu 41 de puncte, și e principala favorită la ocuparea ultimului loc de play-off.

Hagi, decizie categorică în privința noului stadion din Constanța: "Nu vreau asta!"
Noul stadion de la Constanța va avea o capacitate de 18.500 de locuri. De asemenea, clădirea stadionului va integra şi o serie de funcţiuni complementare: săli de antrenament - atletism...
Rapid își ia adio de la cupele europene: meci de coșmar pentru giuleșteni împotriva Farului
Echipa Farul Constanţa a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Rapid Bucureşti, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Farul a deschis scorul în minutul 3, prin...