Meciul Farul - FCSB a stabilit noua campioană a României, după o desfășurare de scor uluitoare

Duminica, 21 Mai 2023, ora 20:38
12824 citiri
Farul - FCSB poate decide titlul de campioană

Echipele Farul Constanța și FCSB s-au întâlnit duminică, 21 mai, de la ora 21.00, la Ovidiu, în etapa a noua a play-off-ului Superligii, într-un meci cât o ”finală” de campionat.

Înaintea partidei, echipa nașului Gică Hagi avea un punct avans în fața formației patronate de finul Gigi Becali, între cei doi existând această relație de rudenie.

Farul s-a impus cu 3-2, revenind de la 0-2, și e noua campioană a României.

Desfășurarea LIVE:

*Scor final 3-2, Farul e campioana României.

*3-2 Farul în minutul 86, gol Mazilu.

*2-2 în minutul 59, a marcat Băluță cu o lovitură de cap.

*Minutul 55, scor 1-2, repriza a doua va fi infernală.

*Pauză, scor 1-2.

*Gol Farul în minutul 42, 1-2, a marcat Mateus profitând de o ieșire greșită a portarului Târnovanu.

*2-0 FCSB, în minutul 17, a înscris Compagno, după o pasă primită de la Coman.

*Gol FCSB în minutul 9, 0-1. A marcat Șut, cu o execuție impecabilă de la aproape 30 de metri.

*A început meciul, 0-0.

*Echipele de start

Farul: Aioani - Kiki, Larie, Artean, Borza - T. Băluță, Nedelcu, Grameni - Ad. Mazilu, L. Munteanu, Mateus Barbosa

FCSB: Târnovanu - Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic - Ov. Popescu, Ad. Șut, Olaru - Oct. Popescu, Compagno, Fl. Coman

E gata campionatul, după derby-ul CFR - FCSB! ”Bijuterie” de gol, semnată Florinel Coman
Echipa bucureşteană FCSB a învins duminică seara, în deplasare, scor 1-0, gruparea CFR Cluj, în etapa a patra din play-off-ul Superligii. Diferenţa dintre liderul FCSB şi echipa de pe locul...
EXCLUSIV. Cum s-au împotmolit negocierile dintre Mititelu și Gigi Becali pentru Bauza
Gigi Becali a anunțat că își face echipă pentru grupele cupelor europene fiind sigur că va câștiga campionatul în acest sezon. Mai mult, patronul FCSB a anunțat nume importante care...