Farul Constanța este noul lider din Superliga. Echipa lui Hagi a învins-o fără emoții pe FC Argeș

Duminica, 11 Septembrie 2022, ora 20:43
2659 citiri
Gică Hagi. Foto: Facebook / Farul Constanța

Echipa Farul Constanţa a întrecut duminică, pe teren propriu, formaţia FC Argeş, scor 3-0, şi a trecut pe primul loc în clasamentul Superligii. Meciul, care a contat pentru etapa a zecea, a fost întrerupt timp de opt minute, pentru a i se acorda îngijiri medicale unui spectator.

Meciul de la Ovidiu a fost întrerupt de arbitru timp de opt minute, începând din minutul 25, atunci când unui spectator I s-a făcut rău, iar personalul medical de pe ambulanţa prezentă la stadion i-a acordat îngrijiri, transportându-l apoi la spital.

Farul a deschis scorul în minutul 7, prin Grameni, care a înscris din careu, iar în minutul 57 Tudor Băluţă l-a majorat la 2-0. Torje a închis tabela în minutul 90, stabilind scorul final.

Farul ocupă primul loc în clasamentul Superligii, cu 21 de puncte, dar golaveraj mai bun decât echipa de pe locul secund, Rapid Bucureşti.

FARUL: Aioani - R. Benzar (Sîrbu 46), Larie, M. Popescu, Kiki - Artean, T. Băluţă (Borza 72), Grameni – Pitu (Doukoure 61), Alibec (Morar 80), L. Munteanu (Torje 62). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

FC ARGEŞ: Greab - Tofan, Dobrosavlevici, M. Constantin, Vianna - I. Şerban (Enzo Celestine 69), Meza Colli (Alceus 69), Njike - Işfan (Creţu 55), Garita, I. Latovlevici (Jakolis 66). ANTRENOR: Andrei Prepeliţă

Cartonaşe galbene: Kiki 64, Torje 66 / Işfan 45, Creţu 61, Enzo Celestine 76, Vianna 81

Arbitri: Andrei Florin - Avram Valentin, Badea Marius – Ionuţ Coza

Arbitri VAR: Costreie Sorin - Dumitru Ionel Valentin

Observator: Marian Dorobanţu

Negocierile secrete ale Simonei Halep. Ar fi lovitura anului în sportul românesc
Simona Halep, care a revenit în competiții ca urmare a deciziei pe care a anunţat-o TAS, de reducere a suspendării de 4 ani dictate de ITIA la 9 luni, pregătește o lovitură de imagine în...
Gafa rușinoasă a premierului Ciolacu în Qatar. Ce-a putut să spună în loc de ”lecție” VIDEO
În timpul vizitei sale în Qatar, premierul Marcel Ciolacu a fost protagonistul unei gafe rușinoase, în timp ce lăuda grandoarea Campionatului Mondial de Fotbal găzduit de țara asiatică în...
#farul constanta, #fc arges, #Gica Hagi, #Liga 1 meciuri rezultate , #stiri Gica Hagi