Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Momentul de bucurie explozivă al fanilor marocani ce au urmărit meciul echipei lor naționale într-un mall din Iași VIDEO

Duminica, 11 Decembrie 2022, ora 14:44
3307 citiri
Fanii marocani, în majoritate tineri studenți FOTO Tik Tok

Un mare grup de susținători ai echipei naționale de fotbal a Marocului și-au dat întâlnire într-un mall din Iași, unde au urmărit meciul echipei lor favorite cu reprezentativa Portugaliei, în cadrul Campionatului Mondial din Qatar.

Fanii marocani, în majoritate tineri studenți, au urmărit meciul și și-au manifestat bucuria în zona food-court din Palas Mall Iași. O explozie de bucurie a fost surprinsă într-un videoclip, filmat la finalul partidei și postat pe TikTok.

@yousefskalla #5pasidebine #maroc #worldcup #arabic #palstine #foryou #viral @433 ♬ original sound - Yousef Skalla

Naționalele din Maroc și Portugalia s-au confruntat sâmbătă, în al treilea sfert de finală la Campionatul Mondial din Qatar, meci care a avut loc pe Al Thumama Stadium din Doha.

Echipa Marocului a reușit o calificare istorică în semifinale, la scorul de 1-0, gol marcat de En-nesyri în minutul 42.

Maroc va juca în semifinale cu Franța.

Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...
Fost consilier al ministrului Petre Daea, chemat în judecată la Iași din cauza unor nereguli în privința averii sale
Mihai Amarandei, fost consilier al ministrului Agriculturii Petre Daea, a fost chemat în fața Curții de Apel Iași de către reprezentanții Agenției Naționale pentru Integritate (ANI), după...
#explozie, #bucurie, #fani, #maroc, #Iasi, #Campionatul Mondial de Fotbal Qatar , #Campionatul mondial 2022