Wolverhampton si FC Basel completeaza tabloul sfertfinalistelor Ligii Europa

Vineri, 07 August 2020, ora 00:14
6573 citiri

Formatiile Wolverhampton si FC Basel s-au calificat, joi seara, in sferturile de finala ale Ligii Europa, trecand in optimi de Olympiacos Pireu, respectiv Eintracht Frankfurt.

FC Basel s-a impus cu scorul de 1-0, pe teren propriu, in returul optimilor cu Eintracht, dupa ce in tur a castigat cu 3-0. A marcat Frei, in minutul 87.

Acelasi scor, 1-0, s-a inregistrat si in partida Wolverhampton - Olympiacos. A inscris Jimenez, in minutul 8, din penalti. In tur, scorul a fost 1-1.

Joi s-au calificat in sferturile Ligii Europa si FC Sevilla (scor 2-0 cu AS Roma) si Bayer Leverkusen (1-0 in returul cu Glasgow Rangers; in tur a fost 3-1).

Miercuri au obtinut calificarea Manchester United, Internazionale Milano, Sahtior Donetk si FC Copenhaga.

Turneul Final 8 va avea loc in Germania.

In sferturi, programate luni si marti, Sahtior Donetk va evolua cu Basel, United cu FC Copenhaga, Inter cu Leverkusen si Sevilla cu Wolverhampton.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...