Un arbitru roman, delegat la cel mai important meci din sferturile Europa League

Marti, 16 Aprilie 2019, ora 14:05
4578 citiri

Ovidiu Hategan a fost delegat de UEFA sa conduca partida retur din cadrul sferturilor de finala ale Europa League dintre Napoli si Arsenal.

In tur, la Londra, englezii s-au impus cu scorul de 2-0, meci la care Vlad Chiriches a fost rezerva.

Hategan va fi ajutat de "asistentii" Octavian Sovre si Sebastian Gheorghe, "aditionali" vor fi Radu Petrescu si Sebastian Coltescu, in timp ce al patrulea oficial delegat este Radu Ghinguleac, informeaza site-ul oficial al Federatiei Romane de Fotbal.

In runda precedenta din Europa, Hategan a fost delegat ca al patrulea oficial la meciul din Liga Campionilor dintre Liverpool si FC Porto.

Presiuni de la șeful PNL Iași către Ciolacu să-l retragă pe Bogdan Cojocaru din funcția de prefect: ”Un scenariu aproape hilar”
Liderul PNL Iaşi Alexandru Muraru îi cere premierului Marcel Ciolacu să îl retragă pe Bogdan Cojocaru, lider PSD Iaşi, din funcţia de prefect al judeţului Iaşi, motivând că acesta...
Ciucă, la 20 de ani de la intrarea României în NATO: ”Aceste două decenii au fost cea mai bună perioadă din istoria noastră”
Preşedintele Senatului, Nicolae Ciucă, afirmă vineri, la 20 de ani de la admiterea României în NATO, că aceste două decenii au reprezentat cea mai bună perioadă din istoria noastră, pe...
#Ovidiu Hategan Napoli Arsenal, #Ovidiu Hategan Europa League , #stiri Europa League